Natuurpoort De Roovertsche Leij
Hét startpunt voor een prachtige fiets- of wandeltocht door het gebied van de Kempische Landgoederen. Deze vijf particuliere landgoederen zijn samen goed voor 4200 hectare natuurschoon, ieder met een eigen uitstraling. Statige landhuizen en boerderijen vormen een verwijzing naar het rijke verleden. Dwars door het gebied slingeren riviertjes, ook wel ‘Leijen’ genoemd, die deze streek, samen met vennen, heide, bossen en charmante dorpjes, zeer afwisselend maken.
Eten en drinken bij
Natuurpoort De Roovertsche Leij
Genieten van lekker eten & drinken na uw tocht door dit mooie en gevarieerde grensgebied? Daar is De Roovertsche Leij de perfecte locatie voor. Ontdek ook de vele activiteiten die Rocks ’n Rivers in het naastgelegen klim- en avonturenbos te bieden heeft.
Openingstijden:
Dinsdag t/m zondag van 09.00 – 22.00 uur
Op maandag alleen op reservering
Te zien en te doen
Bekijk alle activiteiten bij en rondom Natuurpoort de Roovertsche Leij
Landgoed Gorp & Roovert
Natuurpoort de Roovertsche Leij is gelegen aan de rand van landgoed Gorp & Roovert. Het riviertje ‘De Roovertsche Leij’ stroomt hier door 1200 ha bossen, graslanden, vennen en landbouwgronden. Naast vier oude boerderijen zijn ook het ‘Kasteeltje’ en de ‘Paradijsbrug’ te bewonderen. Deze laatste is vernoemd naar Johannes Goropius Becanius (1519-1572) die veronderstelde dat hier het Aards Paradijs moet hebben gelegen.
meer informatieAvonturenpad
In het Klim & Avonturenbos heeft Brabants Landschap een heus avonturenpad aangelegd. Het avonturenpad, boordevol actieve opdrachten, is voor iedereen gratis toegankelijk. Met de ‘Survivalgids voor jonge boswachters’ kun je de route uitbreiden met extra opdrachten en activiteiten. Deze is te koop bij de kassa van het Klim & Avonturenbos en Natuurpoort Roovertsche Leij voor slechts €4,- per stuk (beschermers van Brabants Landschap krijgen €2,- korting). De opbrengsten komen ten goede aan Brabants Landschap en het onderhoud van het avonturenpad
meer informatieKlim- en Avonturenbos
Het aangrenzende bos van Gorp en Roovert is de uitvalsbasis van het Klim en Avonturenbos van Rocks ’n Rivers. Je kunt er klimmen tot wel 10 meter hoogte of spannende durfactiviteiten doen zoals, een vrije val van 12 meter. Bovendien bevinden zich in het Klim & Avonturenbos ook rolstoelvriendelijke klimparcoursen waardoor het een belevenis voor iedere bezoeker! Ook kun je mooie, uitdagende en leerzame tochten maken over de landgoederen. Bijvoorbeeld met een GPS of per mountainbike.
meer informatieToegankelijkheid
Voor mensen met een beperking